Powrót

BEST WESTERN Hotel PORTOS*** oficjalnym hotelem Yonex Polish Open 2016!

23
03/16

W dniach 23-26.03.2016 w warszawskiej Arenie Ursynów odbędą się prestiżowe zawody badmintonowe. 42. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski, YONEX Polish Open 2016.

Warszawski turniej rozgrywa się o dużą stawkę i ma niezwykle silną obsadę. Zawodniczki i zawodnicy mają ostatnią szansę na poprawienie miejsca w rankingu Badminton World Federation. To właśnie na jego podstawie będą rozdawane przepustki na tegoroczną olimpiadę w Rio de Janeiro.

Największymi gwiazdami turnieju będą Robert Mateusiak i Nadia Zięba, to nasz mixt, który jest najwyżej notowany ze wszystkich zawodników startujących w Yonex Polish Open 2016. Para polskich zawodników jest niezwykle zmotywowana i z nadziejami patrzy w przyszłość. Głównym celem jest jak najwyższe miejsce podczas nadchodzącej olimpiady.
W turnieju zobaczymy również naszych deblistów, Adama Cwalinę i Przemysława Wachę. Panowie walczą o olimpijską kwalifikację, ale nie mogą spać spokojnie, ponieważ po piętach depcze im para Anglików Marcus Ellis i Chris Langridge.

Niezwykle ciekawie podczas warszawskiego turnieju zapowiadają się pojedynki w singlu i deblu pań. Do stolicy przyjeżdża kilka wysoko notowanych zawodniczek. W Warszawie wystąpią jednak nie tylko gwiazdy. Turniej jest okazją dla mniej znanych polskich badmintonisów, którzy mają okazję zmierzyć się z wyżej notowanymi rywalami i uzyskać punkty w rankingu BWF.

Miło nam poinformować, że BEST WESTERN Hotel Portos*** został wybrany oficjalnym hotelem turnieju. Jest to dla nas spore wyróżnienie i cieszymy się, że nasze doświadczenie w obsłudze tego typu imprez procentuje. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku obsługiwaliśmy pod kątem noclegów i gastronomii Mistrzostwa Świata Juniorów w Łyżwiarstwie Szybkim.

Terminarz turnieju:
23.03 - kwalifikacje od 9:00
24.03 - turniej główny - dwie rundy od 10:00
25.03 - ćwierćfinały od 10:00
25.03 - półfinały od 16:00
26.03 - finały od 10:00

Zawody odbywają się w Arenie Ursynów przy ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego 122. Wstęp na turniej jest bezpłatny.