Powrót

Darmowy listopad w rezydencjach królewskich w Warszawie

28
10/16

Przed nami piąta edycja akcji, dzięki której bezpłatnie będziecie mogli zwiedzić Muzeum w Wilanowie, Zamek Królewski i Łazienki Królewskie.

„Darmowy listopad” to nie tylko bezpłatne zwiedzanie, ale również szereg imprez towarzyszących, organizowanych przez rezydencje. Odbędą się m.in. lekcje muzealne, warsztaty, koncerty oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Oto co przygotowały dla Was poszczególne instytucje:

Łazienki Królewskie zapraszają na spotkania pod hasłem „Królowie i Sztuka” oraz na weekendowe nocne zwiedzanie Pałacu na Wyspie i Starej Oranżerii (wszystkie soboty listopada w godzinach 19-23).

W programie znalazły się również warsztaty fotograficzne dla dzieci i Salon Poezji. Ponadto szereg wydarzeń dla melomanów, wśród nich II Międzynarodowy Festiwal im. Ignacego Paderewskiego i Festiwal De Musica.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oferuje weekendowe zwiedzanie z przewodnikiem (każda sobota i niedziela listopada o godzinie 11).

Ponadto warsztaty muzyczno-taneczne dla dzieci i dorosłych, warsztaty kulinarne i kaligraficzne, lekcje historyczne oraz spacery tematyczne.

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza m.in. na weekendowe warsztaty rodzinne dla najmłodszych wielbicieli historii. Zamek zaprasza rodziny z dziećmi w wieku 5-9 lat.


„Darmowy listopad” to akcja będąca częścią projektu „Kultura Dostępna”, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Głównymi założeniami projektu są edukacja kulturalna, zwiększenie dostępności do narodowych instytucji kultury i wzrost uczestnictwa w kulturze.