Powrót

„Darmowy listopad” w Rezydencjach Królewskich

07
11/17

Już po raz szósty rusza „Darmowy listopad” w Rezydencjach Królewskich, jedna z najważniejszych akcji promujących zabytki i muzealne zbiory. Trzy najważniejsze warszawskie lokalizacje turystyczne zapraszają na bezpłatne zwiedzanie.

W akcji udział biorą Zamek Królewski, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Muzeum Łazienki Królewskie. Przez cały miesiąc bezpłatnie będzie można zwiedzać cenne zabytki, uczestniczyć w rodzinnych warsztatach, lekcjach muzealnych, spacerach i pokazach. Tegoroczny „Darmowy listopad” odbywa się pod hasłem „Tu dzieje się historia”. Rezydencje Królewskie zaprezentują swoje kolekcje i udostępnią zbiory czasowe. Dla zwiedzających przygotowano również bogaty program imprez towarzyszących.

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza do odwiedzenia ekspozycji stałych. Dostępne będą również wystawy czasowe poświęcone m.in. węgierskiej sztuce nowoczesnej I połowy XX wieku oraz prof. Karolinie Lanckorońskiej. Zamek zaprasza również na bezpłatne pokazy w kinie oraz weekendowe zwiedzanie „Godzina ze sztuką w Zamku”.Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza do odkrywania barokowej rezydencji królewskiej oraz jej licznych zbiorów. Dla wszystkich zainteresowanych przygotowano blisko 200 bezpłatnych lekcji muzealnych, warsztatów oraz spacerów tematycznych. Wśród najciekawszych warsztatów znalazły się między innymi te poświęcone bogato iluminowanemu modlitewnikowi należącemu do króla Jana III. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję sporządzić specjalne farby z naturalnych składników.

Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza do zwiedzania Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii oraz Pałacu Myślewickiego. Do dyspozycji będą również ekspozycje czasowe oraz wydarzenia pod hasłem „Tu dzieje się historia”. To spotkania, podczas których będzie można zapoznać się z malarstwem, pismem, rzeźbą i historią Polski. Łazienki Królewskie zapraszają również na spacery tematyczne po Pałacu Wyspie i Starej Oranżerii. Bańkowe atrakcje, rodzinne warsztaty kaligrafii i snucia opowieści i wiele innych.