Powrót

Festiwal Światła 2017 w Łazienkach Królewskich

09
08/17

Uwaga zakochani, jeśli szukacie idealnego miejsca na sierpniową randkę, koniecznie wybierzcie się do Łazienek Królewskich.

To już tradycja, że w sierpniu przytulne alejki Łazienek Królewskich zostają wieczorami rozświetlone chińskimi lampionami. Właśnie rozpoczęła się kolejna edycja Festiwalu Światła, który potrwa do 31 sierpnia. To wyjątkowa okazja, by przespacerować się Aleją Chińską oraz po Ogrodzie Chińskim przy blasku czerwonych lampionów. Pochodzą one z miasta Chengdu, a ich kolor symbolizuje w kulturze Chin pomyślność i szczęście.

Festiwal Światła to nie tylko szansa na romantyczną randkę we dwoje. Łazienki Królewskie zapraszają również na serię wyjątkowych spacerów po Ogrodzie Chińskim. Spacery połączone będą z oglądaniem „chinoiserii”, czyli przedmiotów w stylu chińskim zgromadzonych na terenie królewskiej rezydencji. Zwiedzanie odbędzie się w piątki i soboty - 11, 12, 18, 19, 25 i 26 sierpnia. Start o godzinie 18 przy Pałacu Myśliwieckim. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Telefon: (+48) 22 50 60 028.

Łazienki Królewskie organizują Festiwal Światła od 2012 roku. To część projektu „Ogrody Światła”, którego celem jest promocja wyjątkowych ogrodów historycznych i muzeów z całego świata. Poza Łazienkami w projekcie udział biorą m.in. Muzeum Carskie Sioło w Sankt Petersburgu oraz Rezydencja Księcia Gonga w Pekinie.

W związku z festiwalem, do końca sierpnia park w Łazienkach otwarty będzie do godziny 23.