Powrót

Gotowi na grupy chińskich turystów

02
02/18

Według China Outbound Tourism Research Institute (COTRI) w 2017 r. chińskie grupy wykonały aż 145 mln wyjazdów zagranicznych. Prognozy na kolejne lata wskazują wzrost udziałów tych grup w turystyce globalnej. Dodatkowo ostatnie statystyki Polskiej Organizacji Turystycznej wskazują, że w 2017 r. liczba Chińczyków odwiedzających Polskę wzrosła o 50% w porównaniu do roku poprzedniego.

Chiny to azjatycki kraj leżący ponad 6,5 tys. km od Polski. Liczba mieszkańców przekracza 1,3 mld co stanowi prawie 20% ludności świata. Gospodarka Chin już od kilku lat plasuje się w czołówce najprężniej rozwijających się krajów.

Chińskie zwyczaje i tradycje oparte są na wielowiekowej historii, która miała znaczący wpływ na kształt obecnej gospodarki, a także zachowań m.in. w biznesie. Świadomość tych różnic jest kluczowym, jak nie najważniejszym czynnikiem w trakcie obsługi gości z kraju państwa środka.

Best Western Hotel Portos należący do spółki Satoria Group, jako pierwszy hotel uzyskał certyfikat Chinese Tourist Welcome, świadczącym o znajomości i umiejętności obsługi chińskich grup turystycznych jak i biznesowych. Szkolenie pozwoliło pracownikom na zrozumienie i poznanie potrzeb gości z Chin. Szkolenie zostało przeprowadzone przez firmę Chinese Outbound Travel, która jest wyłącznym partnerem COTRI ( China Outbound Travel Research Institute) w Polsce.

Jeżeli poszukują Państwo hotelu przygotowanego do obsługi chińskich gości zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertkami ds. grup turystycznych:

Renata Sobiesiak

Iwona Podoba