Powrót

Jak złożyć koszulę do walizki?

01
02/16

Zapraszamy do lektury naszego poradnika. W najbliższym czasie przedstawimy w nim kilka trików, które ułatwią Wam podróżowanie. Na pierwszy ogień wybraliśmy rzecz, która wielu osobom wydaje się niemal niewykonalna. Pakowanie koszul do walizki.

Pokrowiec na garnitur koszulę

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego pokrowca. Dzięki niemu wyprasowana koszula, wypakowana w hotelu po podróży pozostanie w nienagannym stanie. Ekonomiczne wersje można nabyć już za około 10 złotych. Oczywiście, im pokrowiec jest droższy, tym materiał z którego został wykonany, jest bardziej wytrzymały. O ile jednak jest to dobre rozwiązanie, dla osób, które podróżują samochodem, to w przypadku podróży samolotem, pociągiem lub autobusem, dodatkowy bagaż może stanowić problem.

I właśnie w tym momencie z pomocą przychodzi nasz poradnik. Wystarczy stare, w miarę grube czasopismo (najlepiej w formacie A4) i kilka prostych ruchów, by spakowana do walizki koszula, po wyjęciu była w nienagannym stanie.

Składanie koszuli                         Jak złożyć koszulę w siedmiu krokach - pobierz obraz

Krok 1 - Rozkładamy koszulę przodem do dołu, na twardej powierzchni. W górnej części układamy np. czasopismo w formacie A4.
Krok 2 - Zaginamy lewy bok koszuli wzdłuż grzbietu czasopisma.
Krok 3 - Składamy rękaw wzdłuż zagiętej części koszuli.
Krok 4 - To samo robimy z prawym bokiem koszuli. Zaginamy wzdłuż krawędzi.
Krok 5 - Składamy rękaw wzdłuż zagiętej prawej części koszuli.
Krok 6 - Składamy dolną część koszuli.
Krok 7 - Powtarzamy krok 6, czyli zaginamy pozostały fragment koszuli, tak by pod materiałem wyczuć dolną część czasopisma.

Jeśli do tej pory nie praktykowaliście tego typu składania koszul, pierwszy raz może Wam się wydać trudny. Pamiętajcie, trening czyni mistrza! Nagrodą będzie nienagannie spakowana walizka i brak stresu o ewentualną dostępność hotelowego żelazka. Powodzenia!