Powrót

Kolejna edycja projektu „Kultura Na Widoku”

02
09/16

Od 2 września do 8 października w Warszawie, będzie można skorzystać z wirtualnych bibliotek, z których bezpłatnie i zupełnie legalnie będzie można pobrać filmy, muzykę, gry i książki.

„Kultura Na Widelcu” to przedsięwzięcie promujące legalne źródła kultury. W ramach akcji, w najważniejszych częściach miasta powstanie 300 instalacji w formie multimedialnych citylightów na przystankach komunikacji miejskiej.

Zasada działania wirtualnej biblioteki jest prosta. Wystarczy podejść do instalacji i wybrać z okładek filmów, płyt, książek lub gier zamieszczonych na plakacie interesującą pozycję. Następnie zeskanować kod QR lub wpisać do przeglądarki smartfona link pozycji i pobrać ją na urządzenie.

Jakie propozycje znajdą się na pułkach wirtualnej biblioteki? Wybór będzie naprawdę szeroki. Wśród pozycji muzycznych np. album Zbigniewa Wodeckiego i Mitch & Mitch „1976: A Space Odyssey”, album Dawida Podsiadły „Annoyance and Disappointment” czy ścieżka dźwiękowa ostatniego sezonu „Gry o tron”.
Wśród filmowych propozycji znajdziemy nagrodzony Oscarem „Pokój” Lenny'ego Abrahamsona i „Małego Księcia” Marka Osborne'a.
Doskonale prezentuje się również dział z książkami. Będziemy mogli pobrać m.in. „Dziewczynę z pociągu” autorstwa Pauli Hawkins.