Powrót

„Lohengrin” w Operze Narodowej

08
12/14

Miłośników opery serdecznie zapraszamy do Warszawy na przedstawienie „Lohengrin”, które odbędzie się już 19 grudnia 2014 roku, o godzinie 18:00 w Operze Narodowej – Teatr Wielki (Pl. Teatralny 1).

„Lohengrin” jest operą romantyczna w trzech aktach autorstwa Richarda Wagnera. Dzieło powstało w dość niefortunnych okolicznościach i miało swoją premierę w 1850 roku. W Warszawie wystawiony zostanie spektakl w reżyserii Antony’ego McDonalda, który nieco odbiega od oryginału, co sprawia, że zachwyca iście szekspirowską złożonością bohaterów. Akcja opery została przez reżysera przeniesiona ze średniowiecza do wiktoriańskiej Anglii, dzięki czemu udało mu się w pełni wydobyć urok Wagnerowskiego dzieła. Udział w przedstawieniu to jedna z niewielu okazji do zgłębienia zagadnień człowieczeństwa, przekonania się, że świat nigdy nie jest biały lub czarny, ale jawi sie różnorodnymi odcieniami szarości oraz przedstawia wartości uniwersalne, które nie zmieniają się mimo upływu wieków. Doskonała oprawa sceniczna, a także udział chóru i orkiestry Teatru Wielkiego dodatkowo uświetnią spektakl i pozwolą zatracić się w niemal czterogodzinnym spotkaniu z librettem Wagnera. Warszawa urzeka swoim pięknem i oferuje nam wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, a „Lohengrin” jest tylko jedną z wielu propozycji dla turystów odwiedzających miasto. Chcąc skorzystać z potencjału turystycznego stolicy oraz wziąć udział w wielu przedświątecznych spektaklach operowych, koncertach lub przedstawieniach teatralnych warto zdecydować się na dłuższy pobyt w mieście, który zapewni moc wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Noclegi w Warszawie Wszystkich uczestników wydarzenia zachęcamy do skorzystania z przedświątecznych propozycji Warszawy i spędzenia udanego urlopu w mieście. Dla zainteresowanych rezerwacją komfortowych i korzystnych cenowo noclegów polecamy pobyt w BEST WESTERN Hotel Portos, który znajduje się na warszawskim Mokotowie (ul. Mangalia 3) i oferuje wyjątkowo miłą atmosferę pobytu oraz łatwy dojazd do większości atrakcji turystycznych w Warszawie. pokoje8 BEST WESTERN Hotel Portos zapewnia wygodny nocleg w 225 pokojach o standardzie LUX, PREMIUM LUX oraz STUDIO, które posiadają darmowe łącze internetowe, oferuje doskonale wyposażone zaplecze konferencyjne dla turystów biznesowych oraz liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. W hotelu możemy bez problemu przenocować z domowym pupilem, zasmakować w doskonałej kuchni serwowanej przez tutejszą restaurację oraz cieszyć się udanym wypoczynkiem w samym centrum Warszawy. Rezerwacja noclegów w BEST WESTERN Hotel Portos możliwa jest na stronie internetowej www.bwportos.pl. Dojazd z hotelu do Opery Narodowej Wyjątkowo korzystna lokalizacja hotelu zapewnia nam szybki dojazd do licznych zabytków i ważnych punktów komunikacyjnych. Do Opery Narodowej dotrzemy z BEST WESTERN Hotel Portos wybierając jedną z trzech tras biegnących ulicami:

  • Marszałkowską - czas przejazdu około 15 minut; dystans do pokonania 7, 6 km
  • Czerniakowską - czas przejazdu około 16 minut; dystans do pokonania 9, 8 km
  • Wisłostradą -czas przejazdu około 15 minut; dystans do pokonania 9, 8 km

Na trasach przejazdu możemy dodatkowo zwiedzać tak znane atrakcje Warszawy jak: Łazienki Królewskie, Ujazdów, Lodowisko Torwar czy Plac Zamkowy. Do Opery Narodowej dotrzemy także wybierając autobus komunikacji miejskiej – linia 501, 519, 522 (kursują co 10 minut) – przystanek znajduje się obok hotelu.