Powrót

Menu jesienne w Restauracji 4 Zmysły

01
10/17

Zmiana pory roku to doskonała okazja, by przedstawić kolejną odsłonę niezwykłych polskich smaków.

Szef Kuchni czerpiąc natchnienie prosto z natury, przygotował propozycje pełne smaku i kolorów, inspirowane polską złotą jesienią. Barwy sezonowych warzyw, pieczonej kaczki, a także aromatycznych potraw, przywodzą na myśl drzewa mieniące się feerią barw.

Jesienna odsłona sezonowej karty menu to świetna okazja do skosztowania trzech tradycyjnych polskich w zaskakujących aranżacjach. Wstępem do dania głównego jest niezwykle aromatyczna przystawka, na którą składa się polska gruszka pieczona z serem korycińskim i czarnuszką. Ser koryciński cieszy się coraz większą popularnością, więc jeśli jeszcze nie mieliście okazji go spróbować, polecamy.

Danie główne to z kolei marynowany filet z kaczki w sosie z czarnej porzeczki, podawany na purée marchwiowo-pomarańczowym z medalionami z buraka i złocistymi kopytkami. Czy można sobie wyobrazić lepsze danie na chłodne jesienne popołudnie niż solidny kawałek przepysznej kaczki? Jesteśmy przekonani, że to danie zaspokoi głód nawet największego głodomora.

Ukoronowaniem sezonowej karty jest wyborny deser w postaci musu z białej czekolady podawanego z żurawiną w towarzystwie tatara ze świeżych śliwek.

Zapraszamy do testowania smaków złotej polskiej jesieni w Restauracji 4 Zmysły.