Powrót

Propozycje na lato w Restauracji 4 Zmysły

21
06/16

Dziś rozpoczęło się astronomiczne lato, które nie ominęło naszej Restauracji 4 Zmysły.

A wszystko za sprawą naszej sezonowej wkładki do karty menu, która stała się już nieodzownym elementem Restauracji 4 Zmysły. Co tym razem zaproponował Szef Kuchni Mariusz Banaśkiewicz?

Na przystawkę trafił przepyszny chłodnik z botwiny. Idealna zupa na letnie, upalne dni, których z pewnością w ciągu najbliższych dwóch miesięcy nie zabraknie. Chłodnik nie tylko doskonale gasi pragnienie, ale jego główny składnik, czyli botwina, to prawdziwa bomba witamin i minerałów, które doskonale wpływają na zdrowie.

Botwina wskazana jest w walce z chorobami wątroby, krwi i na poprawę odporności organizmu.
Nasz Szef Kuchni zdradził również pewien sekret. Jeśli kiedykolwiek przesadzicie z alkoholem, wypijcie szklankę soku z buraka ;).

Rola główna w naszej wkładce przypadła polędwiczce z młodą marchewką i ziemniakami w sosie kurkowym z chipsami z jarmużu. Co warte uwagi, mięso przygotowywane jest metodą sous-vide. Co to oznacza? Gotujemy je próżniowo w szczelnie zamkniętym worku, umieszczonym w gorącej wodzie. Dzięki temu zachowany jest naturalny smak i jakość polędwiczki. Do tego niezwykłego aromatu nadaje wszystkiemu obłędny wręcz sos kurkowy.

Na deser proponujemy Crème brûlée z truskawkami. Czy wiecie, że ten deser, który powstaje ze śmietanki, żółtek i cukru, po raz pierwszy znalazł się w książce kucharskiej już w 1691 roku? Propozycja kulinarna, która liczy sobie ponad 300 lat zasługuje na ukoronowanie tylko i wyłącznie najlepszymi owocami. Czy może być coś lepszego niż przepyszne polskie truskawki? Ich wyrazisty zapach i smak doskonale współgra z delikatnym kremem.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko w imieniu Szefa Kuchni Mariusza Banaśkiewicza zaprosić Was do Restauracji 4 Zmysły. Mamy nadzieję, że nasza letnia wkładka będzie idealnym uzupełnieniem nabierającego rumieńców lata.