Powrót

Warszawska iluminacja świąteczna powraca

20
11/17

To już tradycja, na początku grudnia w Warszawie rozbłyśnie jedna z największych zimowych atrakcji, warszawska iluminacja świąteczna.

To już tradycja, na początku grudnia w Warszawie rozbłyśnie jedna z największych zimowych atrakcji, warszawska iluminacja świąteczna.

Na ulicach Warszawy rozpoczął się już montaż dekoracji, które rozbłysną w sobotę 9 grudnia 2017 roku. Warszawską iluminację świąteczną, jak co roku, na Placu Zamkowym zainauguruje Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą. To właśnie tam będziecie mogli znaleźć najwyższą w Warszawie choinkę.Główną aleją iluminacji stanie się Trakt Królewski. Począwszy od Placu Zamkowego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, aż do Belwederu. W sumie to ponad 20 kilometrów instalacji, składającej się z 4,5 miliona ledowych diod i 1,3 tysiąca dekoracji.

W tym roku nie zabraknie również atrakcji, która cieszy się największym powodzeniem, czyli serii rzeźb świetlnych. Wśród nich znajdą się m.in. autobus, ciuchcia i chata Mikołaja. Efektowne dekoracje przypadną do gustu najmłodszym warszawiakom i turystom.

Warszawską iluminację świąteczną będzie można podziwiać do pierwszych dni lutego 2018.