Powrót

Wesprzyj Komitet Ochrony Praw Dziecka!

28
09/16

Zawsze chętnie wspieramy naszych partnerów w różnych akcjach, zwłaszcza jeśli są organizacjami pożytku publicznego. Tym razem o rozpowszechnienie swojej kampanii poprosiła nas szczególna organizacja.

Komitet Ochrony Praw Dziecka, bo o nim mowa, rozpoczął swoją działalność w 1981 roku. Jest najstarszą tego typu organizacją w Europie Wschodniej. Obecnie KOPD ma w Polsce 24 oddziały terenowe, w których dzieci i ich rodziny mogą otrzymać profesjonalną, bezpłatną pomoc.

W związku z tym, że Komitet prowadzi bardzo szeroką działalność na rzecz dzieci, niedawno uruchomił kampanię, w której zbiera fundusze m.in. na pomoc dzieciom, ich rodzinom i osobom doświadczającym przemocy. Pomoc dotyczy spraw takich jak konflikty okołorozwodowe, przemoc fizyczna, psychiczna i molestowanie. Mimo że świadomość społeczna jest w tych kwestiach coraz większa, to przemoc nadal jest problemem wielu polskich rodzin.

Jak możecie pomóc? Wystarczy wysłać SMS o treści POMAGAM na numer 72 610. Całkowity koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT. W związku z tym, że operatorzy zrzekli się dochodu z wysłanych SMS-ów, cała kwota trafi do Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Kampania trwa do 31 grudnia 2016 roku.

Możecie być pewni, że zebrane środki zostaną odpowiednio rozdysponowane. Bazując na wieloletnich doświadczeniach Komitet Ochrony Praw Dziecka działa na wielu obszarach. Prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych, grupy psychoedukacyjne. Nie boi się również nowatorskich rozwiązań w zakresie zajęć dla dzieci. Warsztaty edukacji emocjonalnej, warsztaty kontroli agresji, terapie rodzinne i coaching rodzicielski, to tylko niektóre z nich.

Warto wspomnieć, że tylko w ciągu ostatniego półrocza Komitet przeprowadził:

1008 godzin porad psychologiczno-pedagogicznych,
672 godziny mediacji rodzinnych,
588 godzin konsultacji rodzinnych,
410 godzin porad prawnych w sprawach związanych z rozwodem i ustaleniem opieki nad dziećmi.

Więcej informacji o działalności KOPD znajdziecie pod adresem www.kopd.pl oraz na Facebooku.