Powrót

Zimowe przysmaki w Restauracji 4 Zmysły

25
01/16

Nasz szef kuchni Mariusz Banaśkiewicz przygotował zimową wkładkę do karty menu. Wkładka w ubiegłym tygodniu zadebiutowała w restauracji 4 Zmysły.

Czego podczas tegorocznej zimy mogą spróbować nasi goście? Wkładkę otwierają pierogi z serem i bekonem, okraszone złocistą cebulką i natką. Być może ich smak nie będzie zaskoczeniem dla Polaków odwiedzających nasz hotel, ale dla gości z zagranicy nadal są jednym z punktów obowiązkowych na kulinarnej mapie. co najważniejsze, pierogi na polskich stołach mają wyjątkowo okazałą tradycję. Znane były już w XIII wieku. Prawdopodobnie sprowadzono je do Polski z Dalekiego Wschodu. Warto wspomnieć również o tym, że dawniej pierogi przygotowywane były wyłącznie z okazji świąt.

Główną propozycją naszej zimowej wkładki jest wykwintne i klasyczne danie kuchni polskiej. Zrazy wieprzowe, faszerowane grzybami z puréee cebulowym gotowaną brukselką i musem marchwiowo-imbirowym. Brukselka wraca do łask... Nawet jeśli nie macie szczególnie miłych wspomnień z nią związanych, zwłaszcza z przedszkolnych i szkolnych stołówek, to w tym przypadku jest to już zupełnie inny smak.

Zwieńczeniem wkładki jest deser. Nic tak nie poprawi humoru zmarzniętym i wygłodniałym gościom, jak kawałek przepysznego sernika z kakaową kruszonką. już wkrótce dołączą do niego rozgrzewające kawy i herbaty ze specjalnymi dodatkami.

Zapraszamy!