Powrót

70. Rocznica Powstania Warszawskiego

02
07/14

Serdecznie zapraszamy na obchody 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz szereg imprez towarzyszących temu niezwykle ważnemu wydarzeniu. 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego jest o tyle szczególna, że przypada w roku upamiętniającym także pierwsze Wolne Wybory. Z tej okazji Warszawa stanie się nie tylko miejscem spotkań powstańców z całego świata, ale także ośrodkiem historycznego hołdu dla biorących udział w Powstaniu Warszawskim.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg ciekawych imprez organizowanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego m.in.:

  • Wernisaż wystawy „Ślady. Rzecz o pamięci” – 23 lipca o godzinie 18:30.
  • Wernisaż wystawy w Fotoplastikonie Warszawskim „Miasto zapisane w kadrze” – 24 lipca o godzinie 18:00.
  • Koncert pt. „Za Wolność” w wykonaniu zespołu LUXTORPEDA – 25 lipca o godzinie 21:00 w warszawskim Parku Wolności.
  • Koncert Tomasz Stańko Quartet „Wolność w sierpniu” z udziałem Anny Marii Jopek i Brodki - 26 lipca o godzinie 21: 00 w Parku Wolności.

Udział w obchodach to nie tylko okazja do wspomnień tych, którzy walczyli o wolność, ale także ważna lekcja dla młodego pokolenia. Warto uświetnić swoją obecnością to wydarzenie i razem z tysiącami innych uczestników skorzystać z możliwości bliższego poznania historii, która sprawiła, że dziś możemy cieszyć się wolnością. Cały program wydarzenia znajduje się na stronie http://www.1944.pl/o_muzeum/news/program_obchodow_70_rocznicy_wybuchu_powstania_warszawskiego