Powrót

Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży „Czytajmy”

29
08/14

Miłośników dobrej książki oraz wszystkich chcących przekonać do czytania najmłodszych zapraszamy do Warszawy na wyjątkowe spotkanie z lekturą. Festiwal Książki dla Dzieci i Młodzieży "Czytajmy" odbędzie się w dniach 19 – 21 września na Zamku Królewskim w Warszawie (pl. Zamkowy 4).

Wydarzenie jest doskonałą okazją do ciekawego rozpoczęcia roku szkolnego oraz spędzenia wyjątkowo wartościowego weekendu w Warszawie. Podczas imprezy nie zabraknie różnorodnych atrakcji dla dzieci oraz całych rodzin, a po wartościowym spotkaniu z książką pozostanie czas na zwiedzanie oraz korzystanie z atrakcji miasta. Podczas Festiwalu odbędą się m.in.:

  • Warsztaty plastyczne
  • Warsztaty ilustratorskie
  • Warsztaty komiksowe
  • Warsztaty kreatywnego pisania
  • Warsztaty scrabbokingu
  • Warsztaty związane z bajką i baśnią polską

W programie imprezy przewidziano także czytanie na żywo, spotkania z pisarzami literatury dziecięcej, ilustratorami oraz rysownikami komiksów. Na Festiwalu pojawi się m.in. Nela Mała Reporterka – najmłodsza na świecie autorka reportaży podróżniczych oraz Agnieszka Kręglicka. Dla zainteresowanych nabyciem ciekawych książek dla dzieci, audiobooków oraz e – booków przewidziano stoiska wystawowe z wyjątkowo korzystnymi cenami książek. Udział w Festiwalu zapewni nam moc wrażeń, a czas spędzony podczas weekendu w Warszawie na pewno nie będzie należał do straconych. Wszystkich chcących uświetnić wydarzenie swoją obecnością i skorzystać z licznych atrakcji zachęcamy do zapoznania się z ofertą hotelu Portos, który zlokalizowany jest na warszawskim Mokotowie (ul. Mangalia 3) i oferuje doskonały dojazd do większości atrakcji miasta. Korzystne i trafiające w gusta różnych grup turystów ceny noclegu pozwolą miło spędzić czas oraz zaoszczędzić pieniądze, które z powodzeniem możemy przeznaczyć na korzystanie z lokalnych atrakcji. Hotel Portos posiada także wyjątkowo rozbudowaną ofertę dla turystów biznesowych, która przewiduje m.in. możliwość urządzenia konferencji na terenie obiektu. Dojazd z hotelu do Zamku Królewskiego Dojazd do Zamku Królewskiego z hotelu Portos zajmie nam ok. 15 minut jazdy samochodem, jeśli wybierzemy najkrótszą trasę Czerniakowską – dystans do pokonania 9,7 km. Aby szybko dotrzeć na miejsce musimy podążać ulicą Jana III Sobieskiego i dalej aleją Wincentego Witosa/DK2 skąd należy zjechać w kierunku drogi na DK7/Gdańsk/Centrum/ul. Czerniakowska. Następnie ulicą Czerniakowską, Solec i Wioślarską dotrzemy do Wybrzeża Kościuszkowskiego. Dalej musimy wjechać w Wybrzeże Gdyńskie, zawrócić, a następnie skręcić w lewo w ulicę Boleść, dalej Brzozową, Celną i Jezuicką dotrzemy do ulicy Kanonia, która skręca w prawo przechodząc w plac Zamkowy, który stanowi cel naszej podróży. Na plac Zamkowy dotrzemy także pieszo – czas przejścia trasy ponad 1,5 godziny lub komunikacją miejską wybierając m.in. autobus linii 116 odjeżdżający z przystanku znajdującego się niedaleko hotelu Portos (180 m), czas przejazdu – 25 minut jazdy i 11 minut pieszo. Podczas naszej podróży z hotelu na Zamek Królewski możemy dodatkowo zwiedzać zlokalizowane w okolicy atrakcje m.in.: Łazienki Królewskie, Pałac Belwederski czy Stadion Narodowy. Czytanie jest doskonałym sposobem na rozwój nie tylko dziecięcej wyobraźni. Czas spędzony na poznawaniu tajników powstawania książek oraz jednoczesna możliwość zwiedzenia Warszawy to doskonały pomysł na połączenie przyjemnego z pożytecznym i zaplanowania wyjątkowo miłego oraz wartościowego weekendu w mieście, które oferuje cały wachlarz ciekawych atrakcji turystycznych.