Powrót

Festiwal Tulipanów w Wilanowie

10
03/16

Jeśli tęsknicie za wiosną, to w najbliższy weekend koniecznie powinniście wybrać się do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

W tamtejszej Oranżerii odbędzie się VIII Wystawa Tulipanów. Trudno o szlachetniejszy symbol wiosny, niż te piękne, różnokolorowe kwiaty.

Coroczna wystawa to wspólny projekt Stowarzyszenia Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III. To niezwykła okazja, by zobaczyć w jednym miejscu, blisko 100 odmian tulipanów wyprodukowanych w polskich gospodarstwach ogrodniczych.

W najbliższy weekend warto się również pojawić ze względu na liczne imprezy towarzyszące wystawie. Organizatorzy przewidzieli m.in warsztaty dla dzieci, podczas których mali wielbiciele kwiatów poznają drogę, jaką tulipany przebyły z Azji do Holandii i dalej do Polski.
Ponadto odbędą się spacery z przewodnikiem po wystawie, pokazy florystyczne i prelekcje poświęcone tym pięknym kwiatom.

Wystawę polecamy również ze względu na bliskość Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, względem naszego hotelu. Od BEST WESTERN Hotel Portos*** dzieli je zaledwie 6,5 kilometra. Do Wilanowa można dojechać autobusem linii 116 lub 519.

Info:
Co: VIII Wystawa Tulipanów 
Gdzie: Oranżeria w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Kiedy: 12-13.03 (Godz. 10-18)
Za ile: Bezpłatnie