Powrót

Multimedialny Park Fontann 2017 – rozpoczęcie sezonu

24
04/17

Zastanawiasz się, w jakie dni i o której odbywają się w tym sezonie pokazy w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu? Sprawdź nasz krótki przewodnik!

Co roku mieszkańcy Warszawy i turyści z niecierpliwością czekają na ten moment. 1 maja rozpoczyna się kolejny sezon pokazów w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu. Inspiracją dla scenarzystów widowiska od wielu lat są warszawskie legendy i opowieści. Tym razem organizatorzy, czyli Stołeczna Estrada oraz Miasto Stołeczne Warszawa uraczą nas historią pod tytułem „Powrót Bazyliszka”. Na Podzamcze zawita mityczny stwór, który swoim spojrzeniem zamienia ludzi w kamień.

Została do niej przygotowana dynamiczna wizualizacja oraz wodna choreografia ze specjalnie na tę okazję dobraną muzyką. Utwór finałowy pod tytułem „Legendy żyją w nas” skomponował Piotr Rubik, a zaśpiewała do niego solistka Opery Narodowej, Aleksandra Olczyk — mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady.
Park Fontann cieszy się niesłabnącą popularnością, a na wszystkie pokazy ciągną nieprzebrane tłumy. Według podsumowania widownia w 2016 roku liczyła prawie milion widzów!

Park Fontann będzie czynny od piątku do soboty:
- godz. 8.30 – uruchomienie fontann
- godz. 16.00 – wodne widowisko z użyciem wszystkich dysz (bez światła, laserów i muzyki)
- godz. 22.30 – zakończenie pracy fontann

Widowisko multimedialne:
- 1 maja – 13 maja – w tym, 1,2,3 (dalej piątki i soboty) – godz. 21.00
- 19 maja – 12 sierpnia – każdy piątek i sobota – godz. 21.30
- 18 sierpnia – 30 września – każdy piątek i sobota – godz. 21.00

Jak dotrzeć z Best Western Hotel Portos w okolice Multimedialnego Parku Fontann? Z przystanku Mangalia 01 wsiadamy w autobus linii 116 i wysiadamy na przystanku Św. Bonifacego 01, następnie z przystanku Św. Bonifacego 03 wsiadamy w autobus linii 185 i wysiadamy na przystanku Podzamcze 02. Przejazd powinien zająć około 30 minut.