Powrót

Najciekawsze imprezy kwietnia - cz. II

17
04/15

W drugiej części naszego wpisu poświęconego warszawskim wydarzeniom kwietniowym mamy coś wyjątkowego dla wszystkich wielbicieli złotego napoju zwanego piwem.

Boom na piwa regionalne trwa w Polsce już od dłuższego czasu i z pewnością można powiedzieć, że wciąż się nasila. Jeszcze kilka lat temu, wchodząc do sklepu mieliśmy do wyboru skromny wybór piw produkowanych przez największe koncerny. Dzisiaj mamy małe sklepy, wyspecjalizowane w sprzedaży piw lokalnych i tych z całego świata. Sytuację dostrzegły również hipermarkety, które piwom regionalnym poświęcają całe stoiska. To właśnie tym, którzy uwielbiają buszować po półkach sklepowych będzie poświęcona impreza, która odbędzie się w najbliższy weekend w Warszawie.


W dniach 24-25.04 Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego opanuje druga edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa. Podczas imprezy zaprezentuje się ponad 80 browarów, które zaserwują ponad 150 różnych rodzajów lanego piwa. Dodatkowo będzie można skosztować wielu różnych piw butelkowanych. Swoje reprezentacje będą miały m.in. Polska, Norwegia, USA, Czechy, Słowacja i Belgia.

Oprócz degustacji, na gości festiwalu czekają wykłady poświęcone kulturze piwnej i samym piwom. Ponadto nastąpi rozdanie nagród Warszawskiego Konkursu Piw Domowych.

Info:
Warszawski Festiwal Piwa
24-26.04.2015, Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego.
ul. Łazienkowska 3

Bilety, dodatkowe informacje