Powrót

Ogród na dachu BUW ponownie otwarty!

18
04/16

Po zimowym śnie budzi się do życia jedno z najpiękniejszych miejsc w Warszawie. Ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Czy już tam byliście?

Ogród na dachu BUW zajmuje powierzchnię ponad 1 hektara. To jeden z najpiękniejszych i największych tego typu ogrodów w Europie. Zaprojektowała go Irena Bajerska, a oddano go do użytku 12 czerwca 2002 roku. Można w nim podziwiać mnóstwo odmian roślin, które posadzono w trzech odmiennych częściach.

                             Gmach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

To doskonałe miejsce do wypoczynku dla studentów i pracowników naukowych, ale również dla warszawiaków i turystów, dla których ogród jest ogólnodostępny. A jest gdzie wypoczywać. Dolna część ogrodu zajmuje powierzchnię blisko 15 000 m2, z kolei górna część to około 2000 m2. Obie części połączone są strumieniem z kaskadową spływającą wodą.

Coś dla siebie znajdą również wielbiciele przepięknych widoków. Ze specjalnych mostków i tarasu widokowego można podziwiać panoramę Warszawy, Wisłę i Most Świętokrzyski. Odwiedzający mogą również podejrzeć wnętrze biblioteki przez panoramiczne okna.

                        Ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

Ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w kwietniu czynny jest od godziny 8.00 do 18.00. Od 1 maja do 30 kwietnia czynny będzie w godzinach 8.00 - 20.00.