Powrót

Wybrana impreza maja: Noc Muzeów

10
05/15

Tegoroczny maj w Warszawie obfituje w najróżniejsze warte uwagi wydarzenia. Jednym z najważniejszych jest zbliżająca się Noc Muzeów, która odbędzie się z 16 na 17 maja.

Przed nami już 12. edycja tego wyjątkowego święta kultury i sztuki, które cieszy się wśród Warszawiaków niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku na gości będzie czekało 237 placówek. Wśród nich muzea, galerie, pracownie, fundacje, szkoły, ambasady i wiele innych. Niemal każda z placówek przygotowuje na ten wieczór specjalny program. Oczywiście każde z miejsc można odwiedzić bezpłatnie.

Wśród interesujących atrakcji wyróżnia się z pewnością Muzeum Pałacu w Wilanowie, które na ten szczególny wieczór zaprosi na pokaz kulinarny dań kuchni Polskiej z przełomu XVIII i XIX wieku. Z kolei w Muzeum Neonów przez całą noc grał będzie DJ.


Ze względu na ogrom miejsc, które tego wieczora będzie można odwiedzić, polecamy Wam przygotowanie spisu tych najciekawszych. Pomoże Wam w tym przewodnik, który załączyliśmy na końcu wpisu. Warto dodać, że między poszczególnymi placówkami, będą kursowały specjalne autobusy, dzięki, którym łatwo przemieścicie się od miejsca do miejsca. Warto również skorzystać z systemu rowerów miejskich Veturilo.

Oczywiście gorąco zachęcamy do rezerwacji miejsc w BEST WESTERN Hotel Portos***. Pozostał tydzień, a więc jest jeszcze czas, by zarezerwować nocleg w jednej z atrakcyjnych promocji. Warto wybrać nasz hotel ze względu na dogodne położenie. Nasz hotel mieści się przy Trakcie Królewskim. Blisko Łazienek Królewskich i Pałacu w Wilanowie, które również przygotowały specjalne atrakcje na Noc Muzeów.

Życzymy udanej zabawy!

Szczegółowy informator Noc Muzeów 2015.