Powrót

Zwiedzanie za darmo w Warszawie

19
08/14

Ogrom atrakcji turystycznych w Warszawie zachęca do poznawania miasta i aktywnego zwiedzania ciekawych placówek muzealnych, zabytków czy innych miejsc od zawsze kojarzonych ze stolicą. Co możemy zobaczyć bez konieczności wykupienia biletu wstępu?

Pięknym i niezwykle nastrojowym miejscem stolicy, które zwiedzimy absolutnie za darmo jest Stare Miasto. Czeka tutaj na nas szereg ciekawych zabytków, które pozwolą wypełnić dostępny czas i zapoznać się nieco z historią oraz architekturą tej pięknej części Warszawy. Stare Miasto w Warszawie oferuje nam liczne tereny spacerowe, gdzie zwiedzimy m.in.:

  • Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta
  • Rynek Starego Miasta, na którym znajduje się Pomnik Syrenki
  • Barbakan

Na warszawskim Starym Mieście podziwiać możemy także piękne kamienice, odpocząć w cieniu nastrojowych kawiarni oraz zrelaksować się kupując pamiątki i podziwiając prace tłumnie przybywających tutaj ulicznych artystów. Nocleg w Warszawie Darmowe zwiedzanie Warszawy wymaga czasu i zaangażowania, dlatego warto skorzystać z okazji i spędzić w mieście więcej czasu. Zachęcamy wszystkich turystów do zatrzymania się w hotelu Portos, który znajduje się na warszawskim Mokotowie (ul. Mangalia 3) i oferuje bardzo korzystne ceny noclegów. Podczas wypoczynku w hotelu dokładnie przeanalizujemy nasz plan zwiedzania i na spokojnie poszukamy wszystkich darmowych atrakcji dostępnych w danym dniu. Lokalizacja hotelu Portos zapewnia nam łatwy dostęp do większości atrakcji miasta, co pozwoli szybko i bezproblemowo przeznaczyć maksimum czasu na zwiedzanie Warszawy. Nie tylko Stare Miasto udostępnia nam darmowe zwiedzanie. Za darmo zwiedzimy także liczne muzea (w zależności od dnia pobytu), możemy uczestniczyć w ciekawych spotkaniach, koncertach oraz innych wydarzeniach kulturalnych, jak również odpocząć w warszawskich parkach m.in. w Łazienkach Królewskich oraz Ogrodzie Saskim. Oczywiście darmowy wstęp jest także do kościołów m.in. kościoła św. Marcina, który pochodzi z XIV wieku. Dojazd z hotelu na Stare Miasto Aby dostać się z hotelu Portos na Stare Miasto nie potrzebujemy tracić dużej ilości czasu. Na miejsce dotrzemy samochodem w ok. 16 minut wybierając trasę Marszałkowską (długość trasy- 8,4 km). Od hotelu powinniśmy kierować się w ulicę Jana III Sobieskiego, dalej Belwederską, Spacerową i Klonową dotrzemy do placu Unii Lubelskiej. Stąd należy kierować się na ulicę Marszałkowską, przejechać przez Plac Konstytucji i dalej przez ulicę Senatorską, Podwale, Piekarską i Piwną dotrzemy do Starego Miasta. Na Stare Miasto dotrzemy także komunikacją miejską z przystanku nieopodal hotelu wybierając autobus m.in. linii 519 (czas dojazdu – 24 minuty jazdy i 4 minuty pieszo), możemy także pokusić się o spacer, który potrwa ok. 1,5 godziny. Stolica oferuje nam mnóstwo darmowych atrakcji oraz ciekawych miejsc, gdzie spędzimy czas bez konieczności kupowania biletów. W zależności od terminu naszego pobytu uczestniczyć możemy także w niezwykle ciekawych wydarzeniach plenerowych czy ogólnodostępnych imprezach.